Start Internat
Internat
Życie w internacie PDF Drukuj Email
niedziela, 29 marca 2020 19:55

Wychowankowie przebywający w internacie ZPEW pochodzą z terenu powiatu gołdapskiego oraz powiatów ościennych. Mieszkają oni w 3 - 5 osobowych sypialniach. Do dyspozycji mają dobrze wyposażone świetlice: są telewizory, wieże grające, magnetofony, DVD oraz dużo zabawek i gier stolikowych.

Kierując się zasadami pedagogiki specjalnej, kadra stosuje w swej codziennej pracy takie metody, które wskazują młodzieży wzorce zachowań, wzmacniają poczucie tożsamości, a także pozwalają lepiej przygotować do życia w przyszłym, dorosłym społeczeństwie. Wychowawcy organizują wychowankom internatu biwaki, spływy kajakowe, rajdy piesze i rowerowe, wycieczki.

Kadra pedagogiczna jest bardzo dobrze przygotowana merytorycznie do pracy z dziećmi upośledzonymi umysłowo. Otwarta jest na przemiany, aktywnie uczestniczy w różnorodnych formach zewnętrznego doskonalenia nauczycieli. Zdecydowana większość nauczycieli i wychowawców dokształca się na studiach podyplomowych, kursach specjalistycznych, a także przystępuje do podwyższania swojego awansu zawodowego.

Nauczyciele i uczniowie są organizatorami wielu imprez takich jak: chrzest na wychowanka internatu, pasowanie na ucznia, mini listy przebojów, konkursów przedmiotowych, wycieczek krajoznawczych, imprez rekreacyjnych, uroczystych apeli, koncertów charytatywnych na rzecz Zespołu. Ważną częścią życia jest organizacja wszelkiego rodzaju uroczystości z okazji świąt, rocznic państwowych.

 Free joomla 1.5 templates, hosting personal.

Zegar

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Środa
30 Września 2020
Dzień chłopaka i Światowy Dzień
Serca
Imieniny obchodzą
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław,
Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor,
Wiktoriusz, Zofia

Do końca roku zostało 93 dni.
Zodiak: Waga

Cytaty

..Twoje palce niebo nachylają do mych rąk.